Oppstartsselskaper i Norge

Under er en liste over registrerte porteføljer hos ventureselskapene i dag. Oversikten gir et raskt innblikk i selskapene det investeres i.

Ventureselskapene kan selv bistå i oppdateringen av informasjonen ved å sende korrigeringsinformasjon til bjor@bjor.org. Uregistrerte porteføljer mottas også med takk.

Alliance Venture II www.allianceventure.com
3D Perception www.3d-perception.com
bMenu www.bmenu.com
Encap www.encap.no
Integrasco www.integrasco.com
Never www.never.no
MemfoACT www.memfoact.no
Novelda www.novelda.no
OptoSense www.optosense.com
Owera www.owera.com
PagePlanner Solutions www.pageplannersolutions.com
Phonofile www.phonofile.com
Ping Communications www.pingcom.net
Polight www.polight.com
Sarsia Seed www.sarsiaseed.com
Avexxin AS www.avexxin.com
Blue Limit AS
C10 Pharma AS www.c10pharma.com
Delante Health AS www.delantehealth-usa.com
EnSo AS
GeneSeque AS
Hepmarin AS www.hepmarin.no
Medstorm Innovation AS www.med-storm.com
Prophylix Pharma AS www.prophylixpharma.com
Scandinavian BioPharma AS
ScreenCancer AS www.screencancer.no
Seafarm Products AS
Sorbwater AS www.sorbwater.com
Vaccibody AS www.vaccibody.com
Volusense  AS www.volusense.com
Weyland AS www.weyland.no
Windsim AS www.windsim.com
Epsis AS www.epsis.no
Nordiag ASA www.nordiag.com
Novel Diagnostics ASA www.nordiag.com
Balter Medical Inc www.baltermedical.com
BerGen Bio AS www.bergenbio.com
eNovate www.enovate.no
Pattern Recognition Systems AS www.prs.no
Thia Medica AS www.thiamedica.no
UniTargetingResearch AS www.unitargeting.com
Affitech www.affitech.com
Biolink Group AS www.biolink.no
Sea-Hawk Navigation AS www.sea-hawk.no
APIM Therapeutics www.apimtherapeutics.com
SåkornInvest www.sakorn.no
Omegatri AS www.omegatri.no
2K Tools AS www.2ktools.com
Novel Diagnostics ASA www.noveldiagnostics.com
Screen Cancer AS www.screencancer.com
Angle Wind www.anglewind.com
Turbinova AS www.turbinova.com
Thermonor AS www.thermonor.com
Mole Genetics AS www.molegenetics.com
NorDiag ASA www.nordiag.no
lasmAcute AS www.plasmacute.com
Coretrek Group AS www.coretrek.no
Perennial Bioenergy AS www.perennialbioenergy.com
Isosilicon AS www.isosilicon.no
Viking Intervention Technology AS www.vit.as
Onix Software AS www.onix.no
Nordic Sounds Ltd www.nordicsounds.no
Food Story AS www.foodstory.no
Pro Venture www.proventure.no
Aptomar www.aptomar.com
Arctic Silicon Devices AS www.hittite.com
Cinevision www.cinevision.no
Koast Key www.coastkey.no
Crosshairs Embedded AS www.crosshairsembedded.com
Dynamic Rock Support AS www.dynamicrocksupport.com
Emtek www.emtek.as
GasSecure www.gassecure.com
New Index www.newindex.no
Numascale www.numascale.com
OptoSense www.optosense.no
Secustream Technologies AS www.secustream.com
SnapTV www.snap.tv
Sorbwater Technology www.sorbwater.com
Verdande Technology AS www.verdandetechnology.com
ZXY Sport Tracking AS www.zxy.no
Fjordinvest www.fjordinvest.no
Ocea www.ocea.no
Phonofile www.phonofile.com
EasyForm www.easyform.no
Ocean Globe www.oceanglobe.no
Tape Invent AS www.cornertape.net
Fras Technology AS www.fras.com
Yast AS www.yast.com
Havkraft www.havkraft.no
Beat.no AS www.beat.no
Skagerak Venture Capital www.svc.no
Metallkraft www.metallkraft.no
Numo www.numosolutions.com
Penetrace www.penetrace.com
Presens www.presens.com
Zisson www.zisson.no
UFIS www.ufis-as.com
Nordic Ceramics www.nordicceramics.com
Integrasco www.integrasco.no
Norsk Hummer www.norskhummer.no
Nordic Saudi Holding
Stimline
Agder Energi Venture www.aeventure.no
Norsk Energigjenvinning AS www.neg.no
Elsmart Solutions AS www.elsmartsolutions.no
NetNordic AS www.netnordic.no
Mobyson www.mobyson.se
Netsecurity AS www.netsecurity.no
NorgesFilm AS www.norgesfilm.no
Nordic Digital Alliance www.digikino.no
Norsk Interaktiv AS www.norskinteraktiv.no
iVisjon www.ivisjon.no
Energy Capital Management www.energycapital.no
Aptomar AS www.aptomar.com
Bio Architecture Lab Inc www.ba-lab.com
Brightsource Energy Inc www.brightsourceenergy.com
ChapDrive AS www.chapdrive.com
Danotek Motion Technology Inc www.danotekmotion.com
Energreen AS www.energreen.no
Geomodelling Technology Ltd www.geomodeling.com
Marine Cybernetics AS www.marinecybernetics.com
Multifield Geophysics AS www.multifield-geophysics.com
Navita AS www.navita.com
Ocean Riser Systems AS www.oceanriser.com
Ocean Saver AS www.oceansaver.no
Octio AS www.octio.no
Pelamis Wave Power Ltd www.pelamiswave.com
Proanalysis AS www.oilinwater.com
Resman AS www.resman.no
Sharecat Solutions Ltd www.sharecat.com
Spectraseis AG www.spectraseis.com
Stingray Geophysical Ltd www.stingraygeo.com
Thor Energy AS www.thorenergy.no
Trac ID Systems AS www.trac-id.com
Verdande Technology AS www.verdandetechnology.com
Investinor www.investinor.no
Havgul Clean Energy www.havgul.no
bMenu www.bmenu.com
ping communication www.pingcom.net
Verdane Technology www.verdanetechnology.com
Timetemp www.timetemp.no
Målselv fjellandsby www.malselvfjellandsby.no
Ziebel www.ziebel.biz
Exprosoft www.exprosoft.com
nordic Seafarms www.nordicseafarms.no
Chapdrive www.chapdrive.no
Aptomar www.aptomar.com
Energymicro www.energymicro.com
Padtech www.padtech.no
Innotech Solar www.innotechsolar.com
Santo Solve Pharma www.santosolve.com
Ocas www.ocas-as.no
Numascale www.numascale.com
ProBio ASA www.probio.no
Midvest Fondene www.midvest.no
Salsnes Filter AS http://www.salsnes-filter.no/
Simpro AS http://www.simpro.no/
Dynavec AS http://www.dynavec.no/
Nor-X Industry AS http://www.nor-x.no/
Single-Phase Power AS http://www.sppower.no/
Namdal Ressurs AS http://www.namdalressurs.no
Inpower AS http://www.inpower.no
Norinnova Invest AS www.norinnovainvest.no
Arena Norge AS www.arenanorgeas.no
Lytix Biopharma AS www.lytixbiopharma.com
Dualog AS www.dualog.com
Orthogenics AS www.orthogenics.no
2K Tools AS www.2ktools.com
SnapTV AS www.snap.tv
Probio ASA www.probio.no
Obexcode AS www.obexcode.com
Calanus AS www.calanus.no
Prophylix Pharma AS www.prophylixpharma.com
Vivision Roller AS www.vivision.no
Proaware AS www.proaware.com
Preecap AS
Såkorninvest Nord AS www.sinas.no
Dental Innova AS
Dualog AS www.dualog.com
AutoSim AS www.autosim.no
FallStop AS www.fallstop.no
ArtNor AS www.artnor.no
Televenture www.televenture.no
Odin Aero AS www.odin.aero
Light Structures AS www.lightstructures.biz
Hybrid Energy AS www.hybridenergy.no
Lenco Systems AS www.lenco-software.no
Clarity Water Treatment Systems AS www.clarity-wts.com
Helix Technologies AS
Franatech AS www.franatech.com
Genetic Analysis AS www.genet-analysis.com
Hepmarin AS www.hepmarin.no
WaveTrain Systems AS www.wavetrain.no
Nicarnica Aviation AS www.nicarnicaaviation.com
Viking Venture www.vikingventure.no
Mison AS www.mison.no
ReVolt Technology AS www.revolttechnology.no
Cinevation AS www.cinevation.net
Aqualyng AS www.aqualyng.no
OCAS AS www.ocas-as.no
Navita AS www.navita.no
myVR software www.myvr-software.com
Viseno AS www.viseno.no
Isosilicon AS www.isosilicon.no
ORS AS www.oceanriser.no
Ziebel AS www.ziebel.no
Ecowat www.ecowat.no
Signicat www.signicat.com
Polight www.polight.no
Nanoradio www.nanoradio.com
Gassecure www.gassecure.com
Chapdrive www.chapdrive.com
Evatic www.evatic.com
READ Well Services www.readgroup.com
It´s learning AS www.itslearning.no
Exprosoft AS www.exprosoft.com
MemfoACT AS www.memfoact.no
Ferd Capital – Venture www.ferd.no
Cfengine www.cfengine.com
Eniram www.eniram.fi
The Cloud Networks Ltd. www.thecloud.net
ARKeX www.arkex.com
Nanoradio AB www.nanoradio.com
Smarterphone www.smarterphone.com
Ship Equip www.shipequip.no
Napatech www.napatech.com
Help Forsikring www.helpforsikring.no
Colibria www.colibria.com
Mohive www.mohive.com
Cinevation www.cinevation.net
Vensafe www.vensafe.no
Bonesupport www.bonesupport.com
MariCal www.marical.no
Affitech www.affitech.com
Springfondet www.springfondet.no
Encap www.encap.no
iDTEQ www.idteq.com
Lauras www.lauras.no
Ostemycure www.ostemycure.no
Promon www.promon.no
SearchDiamond www.searchdiamond.com
Setred www.setred.com
siRNAsense www.sirnasense.com
Kappa Bioscience www.kappabio.com
XT Software www.energy-xt.com
Eureka
Protia www.protia.no